Emisja na biomasę i wierzytelności

ZK
19-10-2006, 00:00

Do 30 mln nowych akcji po 50 groszy zaoferuje inwestorom producent konstrukcji stalowych. Kapitał pójdzie na rozwój.

15 listopada akcjonariusze Fonu zdecydują o nowej emisji od 1 mln do 30 mln nowych akcji. Walory będą sprzedawane po 50 gr. Spółka, której kapitał składa się obecnie z 14,9 mln akcji, ma więc szansę uzyskać nawet 15 mln zł.

— Wszystkie pieniądze zostaną przeznaczone na rozwój produkcji — deklaruje Andrzej Pioch, wiceprezes Fonu, kierujący firmą.

Pomysłów na zwiększenie skali działalności jest kilka. W pierwszej kolejności wiceprezes wymienia spalanie biomasy.

— Prowadzimy już bardzo zaawansowane rozmowy w tej sprawie — twierdzi Andrzej Pioch.

Fon chce zaoferować klientom indywidualnym — w praktyce gospodarstwom rolnym — kompleksowe rozwiązania do opalania biomasą. W tym celu planuje rozbudowę obecnego zakładu.

Pieniądze z emisji posłużą też na uruchomienie obrotu wierzytelnościami. Wiceprezes twierdzi, że inwestorzy będą zainteresowani nowymi akcjami. Emisja powinna się zakończyć w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Fon próbował kiedyś zbudować grupę medialną na bazie kilku rozgłośni radiowych. Nie udało się, majątek został sprzedany i przez pewien czas spółka funkcjonowała jako typowa wydmuszka. W lipcu przeprowadziła emisję, uzyskując 7,4 mln zł. Pieniądze zainwestowała w kupno zakładu produkcji konstrukcji stalowych.

— Nowy zakład funkcjonuje dopiero od września. To jest okres rozruchu, który naturalnie przynosi wyższe koszty. Ale biznes idzie dobrze. Realizujemy kontrakt dla firmy CAEMA i myślę, że pod koniec roku mamy szansę na zyski — mówi Andrzej Pioch.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZK

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Emisja na biomasę i wierzytelności