Europejskie indeksy rosną

  • PAP
opublikowano: 19-11-2019, 09:53

Europejskie indeksy rosną na początku wtorkowej sesji. Uwaga inwestorów nadal skupiona jest na rozmowach handlowych prowadzonych przez USA i Chiny, podają maklerzy.

Traderzy
Zobacz więcej

Traderzy Bloomberg

W zachodniej Europie wskaźnik Stoxx 600 Europe zyskuje 0,4 proc. Zwyżkują niemal wszystkie z 19 sektorów, z wyjątkiem mediów - ten traci 0,1 proc.

Cineworld, brytyjski operator sieci kin, rośnie o 6,2 proc., najmocniej od 15 miesięcy, po tym gdy amerykański Departament Sprawiedliwości zapowiedział, że zwróci się do sądu o zakończenie 70-letniej ugody antymonopolistycznej, która zabraniała hollywoodzkim studiom posiadania teatrów.

Dialight, firma zajmująca się rozwiązaniami oświetleniowymi, tanieje o 20 proc., najmocniej od początku lipca, po podaniu przez spółkę, że jej wyniki za październik były "bardzo słabe".

SES zniżkuje o 23 proc. po tym, jak amerykańskie organy regulacyjne ogłosiły, że raczej przeprowadzą publiczną aukcję fal radiowych w paśmie C niż zezwolą firmom satelitarnym na prowadzenie prywatnej sprzedaży częstotliwości.

O 8,2 proc. tanieją na giełdzie w Londynie akcje spółki Polypipe - po obniżeniu prognoz finansowych.

Inwestorzy czekają na kolejne informacje dotyczące sporu handlowego USA-Chiny.

Na razie "konkurują" ze sobą różne informacje. Z jednej strony stacja CNBC podała, że w Pekinie panują pesymistyczne nastroje odnośnie możliwości podpisania umowy handlowej z USA po tym, jak ponad tydzień temu prezydent Donald Trump powiedział, że jeszcze nie podjął decyzji o zniesieniu ceł USA na chińskie towary.

Ponadto, chińscy urzędnicy podają, że między Waszyngtonem a Pekinem istnieją rozbieżności w zakresie liczby produktów rolnych z USA jakie mają zakupić Chiny.

Z drugiej strony - z Białego Domu docierają informacje w sprawie możliwej zgody amerykańskiej administracji, aby firmy z USA mogły współpracować z chińskim gigantem Huawei Technologies Co.

Analitycy zwracają uwagę, że sentyment inwestorów może się bardzo szybko zmienić biorąc pod uwagę fakt utrzymującego się "ryzykanctwa" w relacjach pomiędzy USA a Chinami.

Na rynku walutowym euro jest po 1,1071 USD, niemal bez zmian, brytyjski funt na stabilnym poziomie 1,2952 USD, a japoński jen jest wyceniany po 108,68 za 1 USD, "płasko".

Rentowność 10-letnich UST wynosi 1,82 proc., wyżej o niecały 1 pb, a 10-letnich bundów - rośnie o niecały 1 pb do -0,33 proc.

Złoto tanieje o 0,1 proc. i kosztuje 1.469,40 USD za uncję.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu