FBI objęła śledztwem 14 firm w związku z ryzykownymi kredytami

DI
opublikowano: 30-01-2008, 06:37

Przedstawiciel amerykańskiego Federalnego Biura Śledczego (FBI) powiedział we wtorek, że objęło ono śledztwem 14 firm w ramach rozprawy z nieprawidłowościami w udzielaniu ryzykownych kredytów hipotecznych (subprime).

FBI nie ujawniła nazw firm objętych śledztwem, ale podała, że są wśród nich deweloperzy, firmy udzielające pożyczek i te, które je ubezpieczały, jak również banki inwestycyjne. Dochodzenie ma wyjaśnić, czy nie doszło do oszustw księgowych i wykorzystywania poufnych informacji.

Władze FBI oznajmiły, że liczba przypadków oszustw związanych z kredytami hipotecznymi lawinowo wzrosła w ostatnim roku podatkowym.

Kryzys na amerykańskim rynku kredytów hipotecznych, których źródłem były ryzykowne kredyty i oparte na nich instrumenty finansowe, wywołał w ostatnich miesiącach zawirowania na rynkach finansowych na całym świecie.

© ℗

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / FBI objęła śledztwem 14 firm w związku z ryzykownymi kredytami