Fed zasygnalizował podwyżkę stóp w marcu

opublikowano: 31-01-2018, 20:10
aktualizacja: 31-01-2018, 20:11

Zgodnie z oczekiwaniami FOMC nie zmienił w środę wysokości stóp procentowych. Zasygnalizował jednak, że może podwyższyć je w marcu.

FOMC oczekuje „wzrostu inflacji w tym roku”. To sygnał, który prawdopodobnie zapowiada podwyżkę stóp w marcu, uważają analitycy. FOMC spodziewa się ustabilizowania inflacji w pobliżu celu banku centralnego, wynoszącego 2 proc. W komunikacie po posiedzeniu nie powtórzono części dotyczącej niedawnego spadku cen. Kolejną zmianą jest zwrócenie uwagi, że „bazujące na rynkach miary kompensacji inflacji wzrosły w ostatnich miesiącach”.

Zobacz więcej

Janet Yellen, szefowa Fed

Fot. Bloomberg

W grudniu Fed sygnalizował, że spodziewa się trzech podwyżek stóp w 2018 roku. Zakończone w środę posiedzenie było ostatnim, w którym uczestniczyła szefowa Fed Janet Yellen. Od 3 lutego zastąpi ją Jerome Powell, zasiadający już we władzach banku centralnego USA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu