Ford i Baidu będą współpracować przy autonomicznych pojazdach

opublikowano: 31-10-2018, 10:42

Koncern Ford Motor i chiński gigant internetowy Baidu ogłosiły zawiązanie współpracy na polu wspólnego przetestowania pojazdów autonomicznych w Chinach przez dwa lata.

Inicjatywa ta obejmie współpracę dwóch firm nad opracowaniem i testowaniem pojazdów bez kierowcy, spełniających standard Poziomu 4 ustalony przez amerykańską organizację branżową SAE International. To drugi pod względem ważności poziom po  5, który oznacza, że pojazdy autonomiczne opracowane przez amerykańsko-chińskie joint venture nie będą wymagały interwencji ze strony kierowcy.

Ford i Baidu nie ujawnili żadnych warunków finansowych ani szczegółów struktury własnościowej przedsięwzięcia.

Współpraca z wiodącym partnerem technologicznym, takim jak Baidu, pozwala nam wykorzystać nowe możliwości w Chinach, aby zaoferować innowacyjne rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo, wygodę i ogólne wrażenia z mobilności" - powiedział Sherif Marakby, prezes i dyrektor generalny autonomicznego zespołu pojazdów Forda. .

Autonomiczne pojazdy Forda zostały już wyposażone w autonomiczny system napędowy Baidu Apollo. Testy na drodze pojazdów bez kierowcy opracowanych przez Forda i Baidu mają rozpocząć się jeszcze przed końcem tego roku.

Informacja jest zgodna z pierwszymi doniesieniami z czerwca, że obie firmy będą badać obszary współpracy w dziedzinie sztucznej inteligencji i łączności.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy