Goldman Sachs: Nasi klienci zastanawiają się, kiedy muzyka przestanie grać

Coraz więcej inwestorów wypatruje końca giełdowych zwyżek – ostrzega David Kostin, główny strateg banku Goldman Sachs.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg.

- Ostatni skok notowań i wycen wielu spółek sprawił, że inwestorzy zaczęli się zastanawiać, kiedy muzyka przestanie grać – napisał specjalista w raporcie tygodniowym, do którego dotarł portal BusinessInsider.com.

Jak podkreśla David Kostin, w ubiegłotygodniowych rozmowach specjalistów Goldman Sachs z klientami banku ci ostatni byli sceptyczni, jeśli chodzi o dalszy potencjał zwyżkowy indeksów, z racji wygórowanych wycen wielu spółek. Według niego klienci zaczynają się zastanawiać, jaka dynamika wzrostu jest potrzebna, by uzasadnić wyśrubowane wyceny spółek oraz spełnić wygórowane oczekiwania rynkowe.

- Z lotu ptaka widać, że coraz więcej ludzi zaczyna myśleć, że zwyżki wkroczyły w ostatnią fazę. Warto jednak pamiętać, że praktycznie od pierwszego dnia hossy mówiło się o tym, że muzyka przestanie grać lada chwila – napisał David Kostin.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, BusinessInsider

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Goldman Sachs: Nasi klienci zastanawiają się, kiedy muzyka przestanie grać