Google inwestuje w indyjskiego giganta telekomunikacji

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
opublikowano: 28-01-2022, 06:55

Koncern Google nabędzie udziały w drugim co do wielkości telekomie w Indiach, co wzmocni pozycję amerykańskiej spółki na tym przyszłościowym rynku, informuje Bloomberg.

fot. Dhiraj Singh/Bloomberg

Wartość inwestycji przeprowadzonej przez Alphabet (spółkę matkę Google) obejmującej zakup 1,28 proc. udziałów w Bharti Airtel szacowana jest na 700 mln USD co pozwoli na zakup akcji w cenie 734 rupii (9,8 USD). Dodatkowe 300 mln USD ma być przeznaczone na umowy wieloletnie.

Bharti Airtel posiada ponad 400 mln abonentów w Indiach, obsługuje ponad 1 mln małych i średnich firm. Oprócz działań w obszarze telekomunikacji i Internetu obie firmy zamierzają „kształtować i rozwijać” ekosystem chmury w Indiach.

To kolejna duża inwestycja Google na drugim po Chinach pod względem liczby mieszkańców rynku świata. W połowie zeszłego roku Google zainwestowało 4,5 mld USD w Jio Platforms, spółce technologicznej należącej do miliardera Mukesha Ambaniego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane