GPW zawiesiła handel akcjami Inwazji PC

KZ
28-03-2012, 10:40

GPW zawiesiła na czas nieokreślony, ale nie dłuższy, niż 3 miesiące, obrót akcjami Inwazji PC na NewConnect.

Giełda uznała, że wymaga tego interes i bezpieczeństwo obrotu.

Krzysztof Seweryn, prezes Inwazji PC [Fot. GK]
Zobacz więcej

Krzysztof Seweryn, prezes Inwazji PC [Fot. GK]

W ubiegłym roku spółka debiutowała na NewConnect z kursem odniesienia 55 groszy, bo tyle wynosiła cena emisyjna akcji serii D. Później sprzedawano jeszcze akcje serii E po 0,31 zł, a firma kusiła inwestorów, obiecując nagrody - laptopy, za złożenie zapisów. Obiecywano też gwarantowany zysk: prezes i główny akcjonariusz Krzysztof Seweryn zgłosił gotowość podpisania umów cywilnych z inwestorami,którzy obejmą walory. Zapewnił, że odkupi papiery po cenie 20 proc. wyższej od emisyjnej (a więc po 0,37 zł), jeśli firmie nie uda się osiągnąć w tym roku zysku netto w wysokości 1,1 mln zł.

Krzysztof Seweryn mówił, że "bez problemu zrealizujemy prognozy na lata 2011-2012". Tymczasem spółka niedawno obniżyła prognozy na rok 2011, tłumacząc się m.in. powodziami w Tajlandii (firma jest dystrybutorem sprzętu IT) i kradzieżą sprzętu przez jednego z pracowników.

Wczoraj na zamknięciu sesji kurs spółki spadł do 14 groszy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW zawiesiła handel akcjami Inwazji PC