Icahn zarobił miliony na fuzji

opublikowano: 22-10-2018, 17:45
aktualizacja: 22-10-2018, 17:59

Aktywny inwestor, Carl Icahn,ma ogromne powody do zadowolenia. Jego portfel przytył w poniedziałek o grube setki milionów dolarów.

Wszystko dzięki znaczącemu wzrostowi wyceny akcji  amerykańskiego producenta cystern kolejowych, spółki American Railcar po informacji, że połączy się ona z filią ITE Rail Fund.

Carl Icahn
Zobacz więcej

Carl Icahn fot. Bloomberg

Według FactSet, na dzień 30 czerwca 2018 r. Icahn był właścicielem 62,2 proc. akcji American Railcar, po tym, jak w 2010 roku przejął on pakiet większościowy. Wartość pakietu wyniosła prawie 550 mln USD na zamknięciu piątkowej sesji. 

W poniedziałkowym oświadczeniu Icahn Enterprises napisano, że jego inwestycja w American Railcar przyniosła zysk w wysokości 757,2 mln USD wliczając w to umowę.

American Railcar zgodził się połączyć z filią ITE w ramach transakcji oszacowanej na 70 USD za akcję. Wartość transakcji wynosi 1,75 mld USD i obejmuje zadłużenie. 

Po informacji o fuzji akcje American Railcar wzrosły o 50 proc. do 69,75 USD.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, CNBC

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu