Immobel i Griffin Real Estate wspólnie zrealizują projekt Osiedle Wilanów

ISBnews
03-04-2014, 13:08

Immobel i Griffin Real Estate wspólnie zrealizują projekt Osiedle Wilanów w Warszawie. Immobel zakupił 25% udziałów (z opcją zwiększenia udziałów do 50%) w spółce realizującej osiedle, podały Immobel i Griffin.

"Wraz z naszym partnerem Griffin Group stworzyliśmy projekt, który, dzięki rozwiązaniom przyjaznym dla środowiska, gwarantuje niskie koszty użytkowania. Wierzymy, że optymalizacja kosztów utrzymania, estetyczny i spójny projekt, a także bezpieczeństwo, przyciągną nie tylko obecnych użytkowników domów jednorodzinnych, ale również te osoby, które dotychczas nie zdecydowały się na przeprowadzkę do własnego domu" - powiedział  CEO Immobel Gaetan Piret, cytowany w komunikacie.

Projekt Osiedle Wilanów zakłada utworzenie w kilku etapach kompleksu miejskich willi. Powstaną one na działce budowlanej o powierzchni 36 hektarów znajdującej się w warszawskiej dzielnicy Wilanów.

Griffin Real Estate to wiodący na polskim rynku nieruchomości inwestor, który w imieniu zarządzanych przez siebie funduszy aktywnie lokuje środki w prestiżowe projekty. W portfolio grupy Griffin znajduje się obecnie m.in. Hala Koszyki w Warszawie, Dom Handlowy Renoma we Wrocławiu, Supersam w Katowicach oraz inne obiekty biurowe i handlowe, a także działki inwestycyjne.

Immobel to spółka notowana na platformie giełdowej Euronext w Brukseli. Obecna jest na rynku belgijskim, luksemburskim i polskim. Jej działalność obejmuje sektor biurowy, mieszkaniowy i gruntowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Immobel i Griffin Real Estate wspólnie zrealizują projekt Osiedle Wilanów