ING: potencjalna dywidenda PZU osłabia złotego

MD
16-09-2009, 16:46

Notowania złotego może osłabiać potencjalna dywidenda z PZU wysokości 15 mld zł, podał Bloomberg cytując raport analityków ING Banku Śląskiego.

- Dywidenda z PZU może spowodować falę odpływu pieniędzy z Polski na koniec miesiąca, więc nie oczekujemy aby złoty wyszedł z przedziału 4,08-4,25 zł za euro – napisali analitycy ING Banku Śląskiego w raporcie. 

Największym akcjonariuszem PZU jest państwo, które ma 55 proc. akcji spółki. 32 proc. należy do holenderskiego Eureko, które od lat spiera się z polskim rządem w sprawie realizacji umowy prywatyzacyjnej, pozwalającej mu na zwiększenie zaangażowania w największej polskiej spółce ubezpieczeniowej.

- Jesteśmy blisko porozumienia z Eureko. Może ono nastąpić przez walnym, zwołanym na 25 września chociaż także kilka dni później – powiedział w środę wiceminister skarbu Jan Bury, cytowany przez Bloomberga.

MD, Bloomberg


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / ING: potencjalna dywidenda PZU osłabia złotego