Instytut Turystyki opracuje do czerwca strategię rozwoju branży

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 30-05-2006, 15:20

Do końca czerwca Instytut Turystyki (IT) na zlecenie Departamentu Turystyki w Ministerstwie Gospodarki przygotuje strategię rozwoju turystyki na szczeblu krajowym - poinformował na wtorkowej konferencji Krzysztof Łopaciński z Instytutu Turystyki.

Do końca czerwca Instytut Turystyki (IT) na zlecenie Departamentu Turystyki w Ministerstwie Gospodarki przygotuje strategię rozwoju turystyki na szczeblu krajowym - poinformował na wtorkowej konferencji Krzysztof Łopaciński z Instytutu Turystyki.

"Dokument będzie zawierał diagnozę oraz prognozy określające rozwój turystyki w poszczególnych województwach. Szczególnie dotyczy to prognozy zmian w krajowym oraz zagranicznym ruchu turystycznym na szczeblu regionalnym" - powiedział.

Łopaciński uczestniczył we wtorek w Ministerstwie Gospodarki w konferencji nt. "Prace badawcze w turystyce. Badania wspomagające zarządzanie turystyką w regionach". Jak wyjaśnił, główne badania z zakresu turystyki realizowane przez Instytut Turystyki oraz Ministerstwo Gospodarki dotyczą: uczestnictwa Polaków w wyjazdach turystycznych, zagranicznej turystyki przyjazdowej o Polski, zasobów bazy noclegowej w Polsce i profilu społecznego turystów odwiedzających Polskę.

Polska otrzymuje środki unijne m.in. na badania, określające wpływ branży turystycznej na inne sektory gospodarki. "Dzięki temu można prognozować, które sektory turystyki będą rozwijać się najszybciej w danym regionie" - stwierdził Łopaciński.

Jego zdaniem, "w finansowaniu badań oraz programów turystycznych powinna uczestniczyć nie tylko administracja centralna, ale także władze samorządowe, lokalne oraz przedsiębiorstwa turystyczne".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Instytut Turystyki opracuje do czerwca strategię rozwoju branży