Inwestycje w nieruchomości komercyjne w Polsce wzrosły o niemal połowę

Jakub Sławiński, CBRE
opublikowano: 19-07-2022, 10:53
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Jak wynika z raportu CBRE, w nieruchomości komercyjne w Polsce w pierwszym półroczu 2022 roku zainwestowano 2,88 mld EUR, czyli o 44 proc. więcej niż w 2021. To jeden z lepszych wyników na naszym kontynencie.

W nieruchomości komercyjne w Polsce w I półroczu 2022 zainwestowano 2,88 mld EUR
W nieruchomości komercyjne w Polsce w I półroczu 2022 zainwestowano 2,88 mld EUR
Adobe Stock

Największą transakcją na polskim rynku była sprzedaż The Warsaw Hub firmie Google. Operacja opiewała na blisko 586 mln EUR i była największą transakcją zakupu pojedynczego budynku w historii kraju.

Powrót pracowników do biur spowodował wzrost inwestycji w tym sektorze. - Aktywność w sektorze biurowym wzrosła o 59 proc. w pierwszym półroczu br. natomiast w handlu, dzięki dwóm transakcjom portfelowym w pierwszym kwartale 2022 r. wzrost wyniósł aż 173 proc. - poinformował Przemysław Felicki, dyrektor w Dziale Rynków Kapitałowych z CBRE.

Podobne tendencje widać też w całej Europie. W pierwszym kwartale br. w nieruchomości komercyjne zainwestowano 152 mld EUR, czyli o 10 proc. więcej niż rok temu. Pobito też dotychczasowy rekord z 2018, kiedy to zainwestowano 151 mld EUR. Pod względem wartości wyróżniają się Irlandia (+47 proc.) i Belgia (+134 proc.)

źródło: CBRE

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane