Jaguar Land Rover zetnie zatrudnienie w fabryce w Halewood

opublikowano: 22-01-2020, 12:44

Koncern Jaguar Land Rover zmniejszy zatrudnienie w swojej fabryce w Halewood. W grę wchodzić ma redukcja do 10 proc. siły roboczej, donosi Reuters.

Restrukturyzacja w zakładzie zlokalizowanym w północnej Anglii jest rezultatem wolniejszego od prognoz wzrostu w obszarze pojazdów Range Rover Evoque i Land Rover Discovery Sport. Zmiana zatrudnienie nie ma mieć wpływu na wielkość produkcji. 

Zobacz więcej

Fabryka Jaguar Land Rover w Solihull (Wielka Brytania)

Bloomberg

M.in. z powodu osłabienia chińskiego rynku i spadku popytu na samochody z silnikami diesla w Europie,  JLR odnotował w 2019 r. 6 proc. spadek sprzedaży. Ostatnio jednak doszło do odbicia w Państwie Środka, a całkowita sprzedaż firmy wzrosła w grudniu o 1,3 proc.

W zakładzie w Halewood, jednym z trzech fabryk JLR w Wielkiej Brytanii,  zatrudnionych jest obecnie około 4,5 tys. pracowników

Najważniejszym czynnikiem dla strategii produkcji Halewood, od kwietnia 2020 r. będzie przejście z trzyzmianowego systemu pracy do „dwuzmianowego+” – napisał JLR w oświadczeniu.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu