Jak zarządzać innowacjami z pomocą grantów

opublikowano: 25-01-2023, 20:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

O tym, jak wdrażać nowatorskie pomysły i nimi zarządzać, dowiedzą się uczestnicy szóstej edycji Akademii Menadżera Innowacji.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • Kto może wystartować w Akademii Menedżera Innowacji
  • Co zyskają uczestnicy programu
  • Jakie są inne możliwości dofinansowania szkoleń i usług doradczych

Tylko do końca stycznia przedsiębiorcy mogą powalczyć o granty, które sfinansują udział i szkolenia beneficjentów szóstej edycji Akademii Menadżera Innowacji (AMI).

– Program przyczynia się do rozwoju i zmiany modelu zarządzania polskich przedsiębiorstw. Dzięki szkoleniom, warsztatom i usługom doradczym, jakie gwarantuje akademia, kształcimy menedżerów innowacji nowej generacji – mówi Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.

Różnorodność branż

Dotychczas w AMI wzięli udział przedstawiciele kadry zarządzającej ze 150 firm. Reprezentowały one m.in. sektory: produkcyjny, sprzedażowy, usługowy i badawczo-rozwojowy.

– Uczestnicy programu doceniają zarówno kompleksowość przekazywanej wiedzy, jak również fakt, że mogą pracować z wybranymi doradcami nad wyzwaniami, przed jakimi stoją ich przedsiębiorstwa – podkreśla Dariusz Budrowski, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), organizatora konkursu.

Celem AMI jest jest rozwój kompetencji menedżerów i ich podwładnych, którzy odgrywają kluczową rolę we wdrażaniu innowacji w firmach.

– Istotne jest to, aby za wprowadzanie nowatorskich rozwiązań w przedsiębiorstwach odpowiadali pracownicy, którzy są wykwalifikowani w tej dziedzinie. AMI dostarcza nie tylko wiedzę, jak zarządzać zmianą, lecz także rozwiązania dla konkretnych firm z różnych branż – podkreśla Dariusz Budrowski.

Akademia jest finansowana z programu Wiedza Edukacja Rozwój. MŚP mogą liczyć na wsparcie w wysokości 80 proc. kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia. W przypadku dużych spółek będzie to 50 proc.

Program składa się z oferty szkoleniowej i doradczej. Prowadzącymi warsztaty i doradcami AMI są eksperci i praktycy w dziedzinie wdrażania i zarządzania nowatorskimi pomysłami.

Poznaj program konferencji online “Wellbeing w biznesie - jak odpowiednio zadbać o dobrostan pracowników?”, 8 marca 2023 >>

Krajowy Fundusz Szkoleniowy

AMI to nie jedyna możliwość uzyskania dofinansowania na szkolenia i usługi doradcze. Przedsiębiorcy z poszczególnych województw mogą starać się o granty na ten cel m.in. w urzędach pracy. Na przykład pracodawcy z woj. dolnośląskiego mogą ubiegać się o dofinansowanie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS). W tegorocznej jego puli jest 16,5 mln zł. Wsparcie z KFS można przeznaczyć m.in. na kursy, szkolenia i studia podyplomowe.

Natomiast Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego prowadzi nabór z dofinansowaniem usług rozwojowych dla szefów MŚP i ich pracowników z województwa kujawsko-pomorskiego. W puli jest 2,5 mln zł. Dotacje sfinansują szkolenia dostępne w Bazie Usług Rozwojowych, czyli portalu prowadzonym przez PARP. Dzięki nim przedsiębiorcy i pracownicy firm mogą rozwijać kompetencje i wiedzę biznesową.

Z kolei do końca stycznia przedsiębiorcy z województwa małopolskiego mają szansę na dofinansowanie z programu „Bony Sukcesu”. Każdy beneficjent dostanie maksymalnie po dwa granty w wysokości do 20 tys. zł. Sfinansują one zakup specjalistycznych usług doradczych. Nabór prowadzi Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego. Szkolenia będą dotyczyły m.in. umiejętności prognozowania trendów rynkowych i wykorzystywania w przedsiębiorstwach zaawansowanych technologii informatycznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane