Johnson & Johnson nie musi płacić 417 mln USD odszkodowania

opublikowano: 23-10-2017, 07:24
aktualizacja: 23-10-2017, 07:24

Sędzia sądu w Los Angeles zdecydowała, że Johnson & Johnson nie musi płacić 417 mln USD odszkodowania kobiecie, która twierdzi, iż puder wyprodukowany przez spółkę przyczynił się do zachorowania przez nią na raka jajników.

Sędzia przyznała Johnson & Johnson prawo do nowego procesu. Uznała, że podczas wcześniejszego, sprzed dwóch miesięcy, doszło do błędów. Jej zadaniem nie było przekonywujących dowodów, że Johnson & Johnson wykazał się złą wolą, a kwota zasądzonego odszkodowania była zbyt duża.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Prawnik reprezentujący ofiarę pudru Johnson & Johnson zapowiedział apelację nawet jeśli jego klientka umrze.

- Będziemy kontynuować walkę na rzecz wszystkich kobiet, na które miał wpływ ten niebezpieczny produkt – powiedział Mark Robinson Jr.

Pozywający twierdzą, że mają dokumenty świadczące iż Johnson & Johnson wiedział od trzech dekad o niebezpiecznym powiązaniu pudru i raka jajników.

Rzeczniczka spółki, wyrażając zadowolenie z decyzji o ponownym procesie podkreśliła, że „dowody naukowe są jasne” i rak jajników nie jest powodowany przez puder wykorzystywany w produktach Johnson & Johnson.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, AP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu