Jurek: Pomysł komisji ws. Samoobrony jest zużywaniem czasu Sejmu

Polska Agencja Prasowa SA
12-05-2006, 17:30

Według marszałka Sejmu Marka Jurka, pomysł Platformy Obywatelskiej, aby powołać komisję śledczą, która wyjaśni ewentualne związki Samoobrony ze służbami bezpieczeństwa, jest "zużywaniem czasu Sejmu". "Platforma dzisiaj jest zanadto nastawiona na polemikę, wszczynanie konfliktów" - powiedział w piątek Jurek, pytany o propozycję Platformy.

Według marszałka Sejmu Marka Jurka, pomysł Platformy Obywatelskiej, aby powołać komisję śledczą, która wyjaśni ewentualne związki Samoobrony ze służbami bezpieczeństwa, jest "zużywaniem czasu Sejmu". "Platforma dzisiaj jest zanadto nastawiona na polemikę, wszczynanie konfliktów" - powiedział w piątek Jurek, pytany o propozycję Platformy.

Marszałek zaznaczył, że PO mogła poprzeć wniosek o samorozwiązanie Sejmu, ale tego nie zrobiła. "To Platforma wówczas zdecydowała, że powstanie ta większość, która może w tym Sejmie powstać oparta na porozumieniu PiS z Samoobroną, wsparta przez LPR" - zaznaczył.

Według niego, należy się "skupić na merytorycznej polemice". "Rozmawiajmy o różnicach w poglądach politycznych, o różnicach w wizji Polski, a takie podszczypywanie rządu nie ma żadnego sensu i jest zużywaniem czasu parlamentu" - podkreślił Jurek.

Rada Krajowa PO, w przyjętej przez aklamację uchwale zobowiązała klub parlamentarny PO do działań na rzecz powołania komisji śledczej w tej sprawie. Komisja - powiedział Tusk - miałaby zbadać ewentualny wpływ komunistycznej służby bezpieczeństwa i obcych służb specjalnych na powstanie Samoobrony i działalność jej szefa, wicepremiera Andrzeja Leppera

"Platforma Obywatelska uważa, że okoliczności założenia Samoobrony przez służby bezpieczeństwa, na które publicznie wskazywał prezes Prawa i Sprawiedliwości (Jarosław Kaczyński) muszą zostać ujawnione" - powiedział szef PO Donald Tusk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Jurek: Pomysł komisji ws. Samoobrony jest zużywaniem czasu Sejmu