Jurgiel: Projekt noweli ustawy o dopłatach bezpośrednich w Sejmie

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 16-02-2006, 10:42

Do Sejmu został przekazany rządowy projekt nowelizacji ustawy o dopłatach bezpośrednich, który będzie umożliwiał wypłacanie zaliczek dopłat od 1 września każdego roku - poinformował w czwartek w Sejmie minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

Do Sejmu został przekazany rządowy projekt nowelizacji ustawy o dopłatach bezpośrednich, który będzie umożliwiał wypłacanie zaliczek dopłat od 1 września każdego roku - poinformował w czwartek w Sejmie minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

"Jeśli ustawa będzie przyjęta i uzyskamy zgodę Komisji Europejskiej to być może już w tym roku te zaliczki będą wypłacane.(...) teraz nie ma opóźnień, ponieważ zgodnie z unijnymi przepisami Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) ma obowiązek wypłacić pieniądze rolnikom do 30 czerwca 2006 roku" - powiedział Jurgiel, odpowiadając na pytanie Andrzej Leppera (Samoobrona).

Lepper zwrócił się do ministra z pytaniem, dlaczego są opóźnienia w wypłatach pieniędzy z dopłat bezpośrednich.

Jurgiel wyjaśnił, że w celu usprawnienia obsługi wniosków, ARiMR planuje przeprowadzenie kampanii informacyjnej w zakresie zasad wypełniania wniosków oraz zwiększenie zatrudnienia z biurach powiatowych agencji. "Obecnie na bieżąco realizowane są procesy kontroli administracyjnej zatwierdzania i identyfikacji raportów" - powiedział.  

Minister dodał, że według stanu na 15 lutego br. obsłużono 1 mln 485 tys. 193 wniosków, w tym 17 proc. zatwierdzono już do wypłaty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane