Jurgiel złoży zawiadomienie do prokuratury w sprawie ARiMR

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 20-04-2006, 17:01

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel zapowiedział złożenie doniesienia do prokuratury na b. szefa tego resortu Wojciecha Olejniczaka. Zarzuca mu, że nie dopilnował sprawy  dostarczenia rolnikom w ubr. przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa załączników graficznych do wniosków o dopłaty bezpośrednie.

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel zapowiedział złożenie doniesienia do prokuratury na b. szefa tego resortu Wojciecha Olejniczaka. Zarzuca mu, że nie dopilnował sprawy  dostarczenia rolnikom w ubr. przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa załączników graficznych do wniosków o dopłaty bezpośrednie.

    Jurgiel poinformował na czwartkowej konferencji prasowej, że za brak tych dokumentów grożą Polsce unijne kary.

    Szefowa ARiMR Elżbieta Kaufman - Suszko stwierdziła, że obecne opóźnienia w Agencji w zakresie dopłat bezpośrednich wynikają z zaniedbań, które powstały w 2005 roku, kiedy prezesem ARiMR był Wojciech Pomajda. Jej zdaniem, zamiast zajmować się sprawami Agencji Pomajda prowadził wówczas kampanię wyborczą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Jurgiel złoży zawiadomienie do prokuratury w sprawie ARiMR