Kaplan: to działanie na szkodę Stanów Zjednoczonych

opublikowano: 07-03-2018, 10:47
aktualizacja: 07-03-2018, 10:51

Wszystko, co mogłoby zaszkodzić amerykańskim relacjom z partnerami handlowymi, takimi jak Meksyk i Kanada, byłoby sprzeczne z interesem Stanów Zjednoczonych, uważa Robert Kaplan, przewodniczący Banku Rezerw Federalnych (Fed) z Dallas.

Jestem przekonany i ubolewam nad tym, że jakiekolwiek działania, które moglibyśmy podjąć jako kraj, aby narazić na szwank te relacje, nie leżą w naszym interesie – powiedział Kaplan podczas konferencji w Houston.

Robert Kaplan, szef Fed z Dallas
Zobacz więcej

Robert Kaplan, szef Fed z Dallas fot. Bloomberg

Odmówił jednak jednoznacznego skomentowania groźby prezydenta Donalda Trumpa nałożenia ceł importowych na stal i aluminium.

Zapytany, czy zmieniłby swoją prognozę, aby odzwierciedlić oczekiwany wpływ taryf, Kaplan stwierdził, że jest zbyt wcześnie na jakiekolwiek szacunki. 

Wciąż jest za wcześnie, by powiedzieć, jakie typy polityki monetarnej zostaną wdrożone w przyszłości. Moim zadaniem nie jest analizowanie ani nadmierne komentowanie hipotetycznych rozwiązań, szczególnie, że na obecnym etapie nie są znane praktycznie żadne szczegóły – twierdzi oficjel. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, CNBC

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu