Kashkari: Fed daleko od podwyżek stóp

opublikowano: 08-02-2018, 16:15
aktualizacja: 08-02-2018, 16:17

Wysoka inflacja spowodowana przez wyższe koszty pracy powodują, że Fed jest daleko od podwyżek stóp procentowych, przekonuje Neel Kashkari, szef Fed w Minneapolis.

Kashkari powiedział, że styczniowy raport z rynku pracy, który wywołał gwałtowną reakcję rynku, był w rzeczywistości „mieszany” jeśli chodzi o wzrost wynagrodzeń.

Neel Kashkari
Neel Kashkari
Bloomberg

- Jeśli zajrzeć pod powierzchnię, wynagrodzenia poszły trochę w górę, ale spadła liczba godzin. I dlatego nie był to w rzeczywistości bardzo znaczący raport jeśli chodzi o wynagrodzenia – stwierdził. - Musimy zobaczyć, że wynagrodzenie idą mocno w górę w szerokim zakresie. Musimy zobaczyć, że w rzeczywistości przełoży się to na wyższą inflację – dodał.

Szef Fed w  Minneapolis uważa, że wynagrodzenia w USA mogą wzrosnąć bez stymulowania wyższej inflacji.

Kashkari jest niegłosującym członkiem FOMC w tym roku. W ubiegłym nie głosował za żadną z trzech podwyżek stóp, bo jego zdaniem należało poczekać aż inflacja ruszy w kierunku celu wynoszącego 2 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane