KNF zatwierdziła prospekt emisyjny ABM Solid

25-06-2007, 11:51

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt spółki budowlanej ABM Solid w związku z ofertą publiczną akcji serii H, podała KNF w komunikacie w poniedziałek. Oferującym jest KBC Securities.

ABM Solid chce zaoferować w ofercie publicznej 1.750.000 akcji nowej emisji serii H i ubiega się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym także 1.545.000 akcji serii G.

W marcu spółka podała, że planuje przeprowadzenie oferty publicznej i debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w 2007 roku.

W czerwcu ub. r. ABM Solid informowała, że planuje debiut na warszawskiej giełdzie na przełomie III/ IV kwartału 2006 roku. Firma chciała z emisji nowych akcji pozyskać wówczas 30-35 mln zł na inwestycje w spółkę deweloperską, zakup sprzętu, zwiększenie kapitału obrotowego i ewentualne przejęcia.

Grupa kapitałowa ABM Solid działa w branży budowlanej. Większość inwestycji realizowanych przez Grupę ABM Solid, to inwestycje "pod klucz". W skład grupy kapitałowej, obok ABM Invest, wchodzi także Bio Solid, świadczący usługi w zakresie gospodarki odpadowej oraz zajmuje się produkcją nawozów organicznych. W grupie kapitałowej ABM Solid znajduje się notowana na MTS-CeTO spółka budowlana Resbud. ABM Solid posiada 52,54% akcji tej firmy.

Największymi akcjonariuszami grupy są Barbara i Marek Pawlikowie. Akcje należące do nich dają prawo do niemal 80% głosów na WZA.

ABM Solid odnotował w 2005 roku 79,1 mln zł przychodów i 1,9 mln zł zysku netto. W I półroczu 2006 roku sprzedaż spółki wyniosła 51,2 mln zł przy 1,8 mln zł zysku netto. (ISB)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / KNF zatwierdziła prospekt emisyjny ABM Solid