KRRiT umorzyła postępowanie w sprawie zmiany właściciela Radia Plus

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 03-11-2005, 16:59

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji umorzyła w czwartek postępowanie dotyczące zmiany właściciela spółki Radio Plus - poinformował PAP rzecznik przewodniczącej Rady, Rafał Rastawicki. Wniosek w tej sprawie wniosła firma Nadawca, spółka mająca formalnie koncesję na nadawanie programu.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji umorzyła w czwartek postępowanie dotyczące zmiany właściciela spółki Radio Plus - poinformował PAP rzecznik przewodniczącej Rady, Rafał Rastawicki. Wniosek w tej sprawie wniosła firma Nadawca, spółka mająca formalnie koncesję na nadawanie programu.

    W marcu 2005 r. broker reklamowy i właściciel kilkunastu rozgłośni lokalnych firma CR Media zawarła z zakonem franciszkanów umowę na objęcie udziałów w ich spółce Nadawca (do powołanej przez zakonników spółki należy koncesja na warszawską stację sieci Plus). Wtedy też firma zwróciła się do KRRiT o wyrażenie zgody na sprzedaż udziałów w spółce oraz przejęcie koncesji.

    We wrześniu Warszawska Prowincja Ojców Franciszkanów wycofała się jednak z tej umowy, odwołała dotychczasowy zarząd spółki Nadawca, związany z CR Media i powołała na jego miejsce nowy. Równocześnie skierowała do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji pismo o wycofanie wniosku o zgodę na nabycie przez CR Media udziałów Nadawcy.

    Następnym krokiem franciszkanów była zgoda na rozpoczęcie nadawania w sieci Plusa nowego programu przygotowanego przez Radio Eska.

    Jak wyjaśnił PAP Rastawicki, KRRiT decydując o umorzeniu postępowania, wzięła pod uwagę to, który zarząd Nadawcy został wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego - czy ten związany z CR Media czy nowy, powołany we wrześniu przez franciszkanów. Ponieważ do KRS wpisano zarząd zmieniony przez zakon franciszkanów, KRRiT uznała, że postępowanie powinno być umorzone. O to zresztą wnioskowali franciszkanie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane