Kurs Norwegian Air wystrzelił po informacji o możliwym przejęciu przez Lufthansę

opublikowano: 18-06-2018, 10:09
aktualizacja: 18-06-2018, 10:10

Notowania akcji Norwegian Air Shuttle wzrosły aż o 12 proc. po tym, jak dyrektor generalny Deutsche Lufthansa, powiedział, że niemiecki przewoźnik prowadził negocjacje ws. przejęciach ze skandynawskim specjalistą od tanich lotów.

Lufthansa pozostaje w kontakcie z Norwegian Air, a osiągnięcie porozumienia zależy od oferowanej ceny i strategicznej wartości, jaką zakup mógłby dodać naszej firmie - powiedział Carsten Spohr w wywiadzie dla Süddeutsche Zeitung.

Norwegian Air Shuttle
Zobacz więcej

Norwegian Air Shuttle Bloomberg

Norwegian Air, pionier w segmencie taniego latania na rynku transatlantyckim, odrzucił wcześniej dwie oferty przejęcia złożone przez IAG SA, właściciela linii British Airways. Bjorn Kjos, dyrektor generalny norweskiej spółki, która zmaga się z dopięciem bilansu stwierdził, że nie jest przeciwny zawarciu transakcji na właściwych warunkach.

Poniedziałkowy wzrost wyceny akcji podniósł wartość rynkową Norwegian Air do 12 mld NOK (1,47 mld USD).

Komentarz Sphora ożywił spekulacje odnośnie  przejęcia norweskiej spółki przez Lufthansę, szczególnie, że prezes IAG Willie Walsh stwierdził 18 maja, że nordycki przewoźnik nie jest obowiązkowym celem i że w najbliższym czasie nie nastąpią żadne zmiany wcześniejszej propozycji.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu