Lekkie spadki na NYSE, symboliczny wzrost Nasdaq

opublikowano: 26-10-2015, 21:09

Pod znakiem niezdecydowania stała poniedziałkowa sesja na amerykańskich giełdach.

Zachowawcza postawa inwestorów była wynikiem kilku czynników, w tym obaw o ogromną nadpodaż ropy, słabych danych z rynku nieruchomości i niepewności odnośnie rozpoczynającego się we wtorek dwudniowego posiedzenia FOMC.

Zobacz więcej

NYSE

Bloomberg

Indeksy falowały, przy lekkiej przewadze strony podażowej. 

Ostatecznie wskaźnik blue chipów Dow Jones IA skończył dzień 0,13 proc. przeceną. Indeks S&P500 zniżkował na finiszu o 0,19 proc. zaś technologiczny Nasdaq odnotował wzrost rzędu 0,06 proc. .

Podczas wtorkowo-środowych obrad amerykańskie władze monetarne co prawda będą analizować możliwość podwyżki stóp procentowych, jednak większość uczestników rynku nie spodziewa się podjęcia decyzji o pierwszej od dekady podwyżki ceny pieniądza. Na przeszkodzie zakończenia cyklu ultraliberalnej polityki stóp procentowych mogą stanąć choćby poniedziałkowe dane z rynku nieruchomości. Zgodnie z nimi, we wrześniu sprzedaż domów w USA mocno spadła, o 11,5 proc. do 468 tys. To najniższy poziom wskaźnika od 10 miesięcy . Tymczasem ekonomiści oczekiwali sprzedaży na poziomie 550 tys. wobec 529 tys. w sierpniu po korekcie z 552 tys. W ujęciu rocznym sprzedaż zwiększyła się o 2 proc. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu