LPR: Decyzja Macieja Giertycha ws. dalszego kandydowania pod koniec tygodnia

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 28-09-2005, 16:13

Jeden z liderów LPR, nowo wybrany poseł Wojciech Wierzejski powiedział w środę PAP, że decyzja w sprawiedalszego kandydowania Macieja Giertycha na prezydenta z ramienia Ligi zapadnie pod koniec tygodnia.

Jeden z liderów LPR, nowo wybrany poseł Wojciech Wierzejski powiedział w środę PAP, że decyzja w sprawiedalszego kandydowania Macieja Giertycha na prezydenta z ramienia Ligi zapadnie pod koniec tygodnia.

    We wtorek PAP dowiedziała się, że M. Giertych rozważa wycofanie się z wyścigu do Pałacu Prezydenckiego.

    Wierzejski powiedział w środę, że zanim Giertych podejmie ostateczną decyzję, chce przeprowadzić konsultacje z szefami struktur wojewódzkich oraz władzami partii. "Profesor został wybrany na kandydata Ligi demokratycznie, więc nie chce sam podejmować decyzji" - zaznaczył.

    Anonimowy działacz LPR mówiąc o powodach ewentualnej rezygnacji Giertycha, powiedział, że działacze Ligi nie chcą tracić czasu na kampanię, która nie przyniesie sukcesu. "Lepiej skupić się i działać już na rzecz kampanii w przyszłorocznych wyborach samorządowych" - dodał. Ostatnie sondaże dają M. Giertychowi 1 proc. poparcia.

    Według wspomnianego źródła, innym powodem, dla którego kandydat Ligi może się wycofać, jest ewentualny zarzut o rozbijanie prawicowego elektoratu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane