LSE skorzysta z holenderskiej platformy jeśli straci dostęp do unijnego rynku

opublikowano: 12-10-2020, 16:40

London Stock Exchange (LSE) ogłosiła, że gdyby straciła bezpośredni dostęp do unijnego rynku, należąca do niej holenderska platforma Turquoise zaoferuje od końca listopada handel akcjami spółek z Unii Europejskiej, pisze Reuters.

Reuters przypomina, że władze Unii Europejskiej wciąż zastanawiają się, czy po brexicie pozwolić brytyjskiemu sektorowi finansowemu na obsługę inwestorów z Unii Europejskiej na warunkach „ekwiwalencji” systemów. Brexit nastąpił w styczniu, ale brytyjski sektor finansowy ma bezpośredni dostęp do jednego europejskiego rynku jeszcze do końca tego roku. Reuters przypomina, że bez „ekwiwalencji” inwestorzy z Unii Europejskiej musieliby handlować akcjami pochodzących z bloku spółek tylko w jego granicach, choć duży handel nimi odbywa się w Londynie. Banki ostrzegały, że fragmentacja płynności pogorszyłaby efektywność ryku dla inwestorów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane