Mało ambitna prognoza przeceniła akcje Cisco

opublikowano: 17-05-2018, 07:32
aktualizacja: 17-05-2018, 07:37

Cena akcji koncernu Cisco, największego na świecie producenta sprzętu sieciowego spadła w handlu posesyjnym w reakcji na nieco rozczarowującą prognozę wyników czwartego kwartału roku obrachunkowego, która znalazła się w dolnej granicy widełek szacunków analityków z Wall Street.

Przed publikacją projekcji, kurs akcji Cisco zyskiwał w tym roku 32 proc. osiągając w poprzednim tygodniu najwyższy poziom od 17 lat.

Cisco Systems
fot. Bloomberg

Firma oczekuje, że w bieżącym kwartale (czwartym w księgach spółki), przychody wzrosną od 4 do 6 proc. w ujęciu rocznym, co wartościowo daje kwoty od 12,6 do 12,9 mld USD. W tym przypadku mediana prognoz analityków zakłada sprzedaż na poziomie 12,7 mld USD. 

Wyrównany zysk w okresie kończącym się w lipcu ma wynieść pomiędzy 68 a 70 centów na akcję przy medianie oczekiwań rzędu 69 centów.

W minionym (trzecim) kwartale zakończonym 28 kwietnia Cisco odnotowało zysk netto w kwocie 2,69 mld USD (56 centów na akcję), przy przychodach wyższych o 4,4 proc. sięgających 12,5 mld USD. Bez uwzględniania czynników o charakterze jednorazowym zysk wyniósł 66 centów na akcję. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane