Mazowsze: 65 mln zł na B+R

opublikowano: 27-12-2018, 22:00

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych (MJWPU) ogłosiła konkurs z dotacjami dla firm, które chcą wprowadzać na rynek nowe produkty i usługi opracowane w wyniku badań.

Budżet działania 3.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego („Innowacje w MŚP”) to ok. 65 mln zł. Każdy przedsiębiorca ma szansę na wsparcie w wysokości od 400 tys. do 1 mln zł. Granty sfinansują zmiany w procesach produkcyjnych lub sposobie świadczenia usług. Z dotacji mogą skorzystać MŚP, które przynajmniej przez pół roku — przed złożeniem wniosku o dofinansowanie — uzyskiwały przychody z działalności gospodarczej. O granty mogą powalczyć również partnerstwa firm. W poprzedniej edycji programu MJWPU postawiła na projekty związane z wdrażaniem wyników prac B+R zrealizowanych samodzielnie przez przedsiębiorców, a także na inwestycje mające pozytywny wpływ na środowisko. Granty wsparły przedsięwzięcia związane m.in. z technologią obróbki warzyw, projektowaniem części samochodowych, wentylacją pomieszczeń i produkcją folii przemysłowych. Warto podkreślić, że wsparte projekty powinny być zrealizowane do 30 czerwca 2021 r.

WAŻNA DATA:

31.12 Od tego dnia firmy z woj. mazowieckiego będą mogły składać wnioski o dotacje z działania 3.3 RPO WM. Nabór zakończy się 3 kwietnia 2019 r.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.funduszedlamazowsza.eu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu