Ministrowie rolnictwa Polski i Rosji spotkają się w Berlinie

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 12-01-2006, 10:33

Wiceminister rolnictwa powiedział że jest szansa na wznowienie eksportu polskich produktów rolno - spożywczych do Rosji. Lech Różański powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej że jutro w Berlinie dojdzie do spotkania ministrów rolnictwa Polski i Rosji.

Wiceminister rolnictwa powiedział że jest szansa na wznowienie eksportu polskich produktów rolno - spożywczych do Rosji. Lech Różański powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej że jutro w Berlinie dojdzie do spotkania ministrów rolnictwa Polski i Rosji.

Z polskiej strony w spotkaniu wezmą udział minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel i wiceminister Różański. Ze strony Rosji - szef resortu rolnictwa Aleksiej Gorgiejew i szef tamtejszych służb weterynaryjnych. Wiceminister Różański ma nadzieję, że spotkanie przełamie impas w rozmowach z Rosją i doprowadzi do otwarcia tamtejszych rynków dla towarów z Polski.

10 listopada ubiegłego roku Rosja wprowadziła zakaz importu mięsa z Polski. Cztery dni później rozszerzyła to embargo na wszystkie produkty roślinne. Jako oficjalny powód podano naruszanie rosyjskich przepisów weterynaryjnych i fitosanitarnych a także nieprawidłowości w dokumentach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane