Mistry: kontrakty na olej palmowy wzrosną do najwyższego poziomu od listopada

opublikowano: 06-03-2018, 10:22
aktualizacja: 06-03-2018, 10:24

Benchmarkowe kontrakty na olej palmowy mogą stopniowo wzrosnąć do 2700 ringgitów (690 USD) za tonę do czerwca, osiągając tym samym najwyższy poziom od listopada 2017 r., prognozuje Dorab Mistry, dyrektor wykonawczy w Godrej International.

Podczas konferencji branżowej w Kuala Lumpur skorygował on szacunki produkcji dla największych plantatorów z Indonezji i Malezji o 500 tys. ton, odpowiednio do 37,5 mln i 20,5 mln ton. 

Ziarna palmy, olej palmowy
Zobacz więcej

Ziarna palmy, olej palmowy fot. Bloomberg

Ceny surowych olejów palmowych w Rotterdamie mogą natomiast wzrosnąć do 750 USD za tonę.

Notowania futures na olej palmowy wzrosły w lutym o 2,7 proc., zamykając miniony miesiąc przy poziomie 2559 ringgitów za tonę.

Jednak początek marca surowiec nie może zaliczyć do udanych notując około 4 proc. przecenę po tym, jak czołowy nabywca, Indie podwyższyły cła importowe, wywołując obawy związane ze zmniejszeniem popytu na olej wykorzystywany w ogromnej gamie produktów, od oleju spożywczego po szampony. W styczniu Mistry oceniał handel olejem w przedziale od 2500-2700 ringgitów do sierpnia.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu