Możliwa korekta na PLN, kontynuacja chaosu w Wlk. Brytanii

  • Konrad Ryczko
opublikowano: 25-10-2019, 08:46

Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie lekkiej presji na PLN z uwagi na spadki na EUR/USD.

Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2770 PLN za euro, 3,8533 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8795 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9459 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,971% w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie godziny obrotu na rynku walutowym przyniosły dynamiczne spadki na eurodolarze. Podbicie wyceny dolara oznacza zwyczajowo wzrost podaży na walutach EM i tak też jest w tym przypadku. Inwestorzy na euro musieli zmierzyć się z podtrzymaniem łagodnego nastawienia EBC – scenariusz ten był jednak spodziewany, a samo posiedzenie instytucji było ostatnie pod przewodnictwem M. Draghiego.

Dużo ciekawiej wygląda „sprawa” wokół Brexitu, gdzie wedle wieczornych informacji rząd złoży wniosek o rozpisanie wcześniejszych wyborów. Ponownie jesteśmy więc świadkami szansy na docelowe rozpisanie nowego referendum i potencjalnego uniknięcia procesu. Lokalnie PLN pozostaje przywiązany do nastrojów wokół walut EM. Pozostajemy w okolicy najmocniejszych poziomów od lipca br. jednak widoczne są również próby wygenerowania ruchu korekcyjnego.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z gospodarki krajowej. Na szerokim rynku warto bliżej przyjrzeć się odczytowi niemieckiego indeksu IFO.

Z rynkowego punktu widzenia koszyk BOSSA PLN wygenerował sygnał potencjalnej korekty, co znajduje odbicie w próbach podbicia na EUR/PLN oraz USD/PLN z zasięgiem ok. 3 gr.

24098342-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Kryptonewsy
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE
Kryptonewsy
autor: Karolina Wysota
Wysyłany raz w miesiącu
Karolina Wysota
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Konrad Ryczko, DM BOŚ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu