Niemiecki Hanower odcina dostawy ciepłej wody w obawie przed brakiem gazu

  • Jakub Sławiński
opublikowano: 29-07-2022, 13:52
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Niemieckie miasto Hanower podjęło decyzję o odcięciu dostaw ciepłej wody do budynków użyteczności publicznej, sal sportowych czy basenów. Wszystko przez zmniejszone dostawy rosyjskiego gazu i obawy przed zimą - donosi CNBC

Hannover, panorama miasta
Hannover, panorama miasta

Liczące ponad pół miliona miasto zadecydowało się również na wyłączenie miejskich fontann oraz zrezygnowało z oświetlania dużych budynków w nocy. Wszystkie te działania mają pomóc w zredukowaniu zużycia energii o 15 proc. - pisze na Twitterze Belit Onay, burmistrz Hanoweru.

Budynki komunalne w stolicy Dolnej Saksonii będą ogrzewane tylko od 1 października do 31 marca w temperaturze pokojowej nie wyższej niż 20°C. Stosowanie przenośnych klimatyzatorów i termowentylatorów ma być zabronione - donosi z kolei The Guardian. Dodając, że z obowiązku mają być zwolnione szpitale, przedszkola, żłobki czy domy opieki.

– Jest to reakcja na zbliżający się niedobór gazu, który stanowi duże wyzwanie dla gmin – zwłaszcza dla dużego miasta, takiego jak Hanower – powiedział Onay.

Podobne rozwiązania wprowadzają inne niemieckie miasta, w tym Monachium, Lipsk, Kolonia i Norymberga. Ostatnie z wymienionych zdecydowało się zamknąć trzy z czterech publicznych basenów oraz skrócić funkcjonowanie zewnętrznych pływalni do 25 września.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane