Notowania ZTE kontynuują fatalną passę

opublikowano: 15-06-2018, 08:35

Podczas piątkowych sesji udziały ZTE, chińskiego giganta telekomunikacyjnego kontynuowały spadkowy trend, tracąc co najmniej 10 proc., donosi Reuters.

Po dwumiesięcznym zawieszeniu, w środę wznowiono obrót akcjami ZTE, ale powrót na rynek okazał się fatalny. Kurs zapikował i w ciągu trzech ostatnich dni wartość przedsiębiorstwa zmniejszyła się już o ponad 4 mld USD, z czego trzy „wyparowały” w środę, 13 czerwca.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

W piątek na giełdzie w Hongkongu kurs zszedł do minimum na poziomie 13,38 HKD, zaś na parkiecie w Shenzhen przecena osiągnęła dopuszczalny dzienny limit 10 proc. schodząc do 22,82 juanów.

Firma, która dogadała się z amerykańskim rządem zgadzając się zapłacić 1,4 mld USD kary za nieprzestrzeganie sankcji nałożonych na Iran i Koreę Płn. zaproponowała warty 10,7 mld USD nowy plan finansowy i nominowała ośmiu członków zarządu w ramach drastycznej wymiany kadr.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Notowania ZTE kontynuują fatalną passę