O'Leary: niektóre linie lotnicze nie przetrwają zimy

opublikowano: 21-05-2018, 09:54
aktualizacja: 21-05-2018, 09:59

Z powodu wzrostu cen ropy niektóre europejskie linie lotnicze będą musiały ogłosić bankructwo w nadchodzących miesiącach, uważa Michael O'Leary, szef Ryanair.

Szybki wzrost cen paliw nastąpił w momencie kiedy nasiliła się konkurencja na rynku, zwraca uwagę szef największej europejskiej taniej linii lotniczej.

Michael O’Leary
Zobacz więcej

Michael O’Leary Bloomberg

- Jest oczywiste, że 80 USD za baryłkę ropy spowoduje pojawienie się ofiar w Europie już tej zimy – powiedział O'Leary w CNBC. – Niektóre z linii, które nie były w stanie zarabiać kiedy ropa była po 40 USD w ubiegłym roku moim zdaniem nie dadzą rady przetrwać tej zimy jeśli ropa pozostanie na obecnym wysokim poziomie – dodał. 

W poniedziałek ropa Brent notowania jest po 79 USD. W ubiegłym tygodniu po raz pierwszy od kilku lat jej kurs przekroczył 80 USD.

Pomimo rekordowego 1,45 mld EUR zysku netto w zakończonym w marcu roku rozrachunkowym, prezes Ryanair przyznał się do pesymizmu w ocenie perspektyw wzrostu spółki w bliskim terminie. Wskazał jako powód wzrost ceny ropy i brak podwyżek cen biletów. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu