Czytasz dzięki

Obligacje drożeją po wiadomościach z Kalifornii

opublikowano: 14-07-2020, 09:59

Europejscy inwestorzy ruszyli do „bezpiecznej przystani” obligacji skarbowych po wiadomości, że wzrost przypadków zakażeń koronawirusem zmusił władze Kalifornii do odłożenia planów otwierania gospodarki, informuje Reuters.

Agencja przypomina, że w poniedziałek władze najludniejszego stanu USA ogłosiły nowe ograniczenia dla działalności gospodarczej.

- Wycofanie się wczoraj wieczorem Kalifornii z planów otwarcia pokazuje, że rynek musi wciąż liczyć się z konsekwencjami rekordowej liczby zakażeń w USA – powiedział Padhraic Garvey, strateg rynku stóp w ING.

Większość obligacji skarbowych państw eurolandu notuje spadek rentowności o 2-3 pkt. bazowe. Rentowność obligacji 10-letnich Niemiec spada o 2,5 pkt. bazowego do minus 0,43 proc. W poniedziałek rentowność papierów wzrosła najmocniej od ponad miesiąca w związku z początkowymi zwyżkami na rynkach akcji.

Wzrost awersji do ryzyka tłumaczyć można także zwiększeniem napięcia w relacjach między USA i Chinami po tym jak Waszyngton ogłosił zaostrzenie sprzeciwu wobec roszczeń terytorialnych Pekinu dotyczących Morza Południowochińskiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane