Olymp stracił dużego akcjonariusza

opublikowano: 01-02-2023, 15:30
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Członkini rady nadzorczej producenta sprzętu fitness sprzedała wszystkie jego akcje tuż po udanym debiucie na NewConnect.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • ile akcji i kiedy sprzedała znacząca akcjonariuszka Olympu
  • jak kształtował się w tym okresie kurs spółki
  • czy Marta BuszewskaHauser ma pozostać w radzie nadzorczej Olympu

Notowany od 24 stycznia na NewConnect Olymp, producent i dystrybutor sprzętu fitness, stracił jednego z trzech znaczących akcjonariuszy (mających ponad 5 proc. głosów). Marta Buszewska-Hauser sprzedała wszystkie akcje w ramach transakcji zawartych na rynku: 47,9 tys. walorów 30 stycznia, a pozostałe 352,1 tys. dzień później. Notowania Olympu wahały się 30 stycznia w przedziale 1,75-1,9 zł, a 31 stycznia 1,5-1,7 zł.

Cena transakcji nie została początkowo wskazana, ta informacja pojawiła się w raporcie bieżącym spółki 3 lutego. Marta Buszewska-Hauser sprzedała 30 stycznia w zaokrągleniu 47,9 tys.akcji średnio po 1,88 zł (łącznie 89,9 tys. zł), a 31 stycznia 352,1 tys. akcji po średnio 1,53 zł (w sumie za 540,1 tys. zł).

Marta Buszewska-Hauser zasiada w radzie nadzorczej spółki, podobnie jak jej mąż – Dominik Hauser. To prywatna inwestorka znająca Olymp i pozostałych akcjonariuszy. Kupiła w listopadzie 2021 r. 6-procentowy pakiet jego akcji za 400 tys. zł, płacąc po 1 zł – zgodnie z wyceną z emisji crowdfundingowej w lipcu 2020 r. i kursem odniesienia podczas debiutu.

– Pani Marta Buszewska-Hauser zasiada w radzie nadzorczej spółki i zamierza dalej wspierać ją w tej roli. Decyzję o sprzedaży akcji podjęła wyłącznie z powodów prywatnych – mówi Sylwia Czepiżak, prezeska Olympu.

Notowania spółki wzrosły podczas pierwszej sesji trzycyfrowo – w szczycie wyniosły 2,76 zł. Od 2020 r. tylko dwóm innym spółkom udało się co najmniej podwoić notowania w debiucie na małej giełdzie, obu w 2021 r.: Incuvo i Madmind Studio (producenci gier). 25 stycznia kurs Olympu zszedł już poniżej 2 zł, a podczas środowej sesji wynosi – po kilkuprocentowym spadku – ok. 1,45 zł. Daje to ok. 9,5 mln zł kapitalizacji.

Największym akcjonariuszem Olympu jest Sommerrey & Partners Kancelaria Radców Prawnych, która ma ok. 44 proc. udziału w kapitale i 50 proc. w głosach. Drugi pod względem wielkości jest Michał Ręczkowicz (20,3 proc.).

Poczucie wartości:
Poczucie wartości:
Reakcja inwestorów podczas debiutanckiej sesji nie zaskoczyła nas. Istotnie zmieniliśmy się od emisji akcji i cieszymy się, że widzą to także inwestorzy – stwierdziła Sylwia Czepiżak, prezeska Olympu.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane