Pawlak: Przecieki o skróceniu kadencji Sejmu, to były pozory

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 13-02-2006, 21:53

Prezes PSL Waldemar Pawlak powiedział w poniedziałek wieczorem PAP, że przecieki, iż prezydent Lech Kaczyński może rozwiązać Sejm, to były tylko pozory.

Prezes PSL Waldemar Pawlak powiedział w poniedziałek wieczorem PAP, że przecieki, iż prezydent Lech Kaczyński może rozwiązać Sejm, to były tylko pozory.

Prezydent Lech Kaczyński zdecydował w poniedziałek, że nie skróci kadencji parlamentu. O swojej decyzji poinformował wieczorem w telewizyjnym wystąpieniu. W związku z tym, że został podpisany pakt stabilizacyjny nie widzę przesłanek do skrócenia kadencji Sejmu - podkreślił prezydent.

Pawlak zaznaczył, że PSL było już "gotowe do boju" i "odkopywało broń" na wcześniejsze wybory. "Stało się inaczej, nie chcę mówić, czy to dobrze, czy źle, ale dynamika zdarzeń na pewno jest duża, a czas gadania się skończył" - podkreślił.

"PSL jest ugrupowaniem samorządowo-ludowym i ma uznanie i szacunek dla aktywności Polaków. Polskę trzeba naprawiać, ale nie poprzez centralne sterowanie i centralne instytucje. PSL i PiS inaczej patrzą na sprawy kraju, dlatego nie znaleźliśmy się w pakcie stabilizacyjnym" - powiedział prezes PSL.

Wiceprezes PSL Jan Bury powiedział PAP, że prezes PiS Jarosław Kaczyński, podpisując aneks do umowy stabilizacyjnej, kolejny raz upokorzył Samoobronę i LPR. "Pokazał im ich miejsce w szeregu, postraszył wyborami i uzyskał to co chciał" - ocenił.

Sygnatariusze paktu stabilizacyjnego - Jarosław Kaczyński (PiS), Andrzej Lepper (Samoobrona) i Roman Giertych (LPR) podpisali w poniedziałek protokół dodatkowy do umowy stabilizacyjnej. Przewiduje on, że także poprawki do projektów ustaw mogą być zgłaszane tylko za zgodą wszystkich uczestników paktu. "Ciekawe czy w kolejnym aneksie będzie zapis, że Lepper i Giertych nie mogą oddychać na sali sejmowej " - pytał ironicznie Bury.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane