Perspektywy nieciekawe, ale wyceny atrakcyjne

Michał Błasiński
opublikowano: 20-03-2013, 00:00

Mimo trudnej sytuacji na rynku reklamy akcje Cyfrowego Polsatu i TVN mają spory potencjał — przekonuje Dominik Niszcz z Raiffeisena.

Rekomendacja dla Cyfrowego Polsatu spadła jednak z „kupuj” do „trzymaj”, choć cena docelowa została podwyższona o 5 proc., do 19,5 zł (to o 13 proc. powyżej kursu na GPW).

— W minionym kwartale Cyfrowy Polsat zaskoczył dyscypliną kosztów. Lepiej od oczekiwań wypadł także rynek telewizyjnych usług reklamowych. Niestety, spodziewam się, że I kwartał 2013 r., zwłaszcza w segmencie telewizyjnym, będzie słabszy niż przed rokiem. Wynika to głównie z efektu wysokiej bazy — argumentuje Dominik Niszcz.

Szans dla spółki analityk upatruje we wzroście sprzedaży usług dodatkowych do aktualnejbazy klientów — przełoży się to na 4-5-procentowy skok tzw. średniego przychodu na użytkownika (ang. ARPU). Firma skutecznie rozwija także segment internetowy. Rekomendacja „trzymaj” dotyczy też akcji TVN. I tu cena docelowa wzrosła o 5 proc., do 10,5 zł (to o 11 proc. powyżej kursu). Wyższa wycena wynika z głębszej od oczekiwań redukcji kosztów. Dominik Niszcz zwraca jednak uwagę na słabą sytuację rynku reklamy telewizyjnej. Analityk spodziewa się, że flagowy kanał telewizyjny grupy będzie nadal tracił udziały w oglądalności. Optymizm płynie natomiast ze wzrostu zainteresowania widzów stacjami tematycznymi: TVN 7 oraz TTV.

W tym roku, według Dominika Niszcza, zarówno Cyfrowy Polsat, jak i TVN nie będą w stanie poprawić zysku netto. W przypadku Cyfrowego Polsatu analityk spodziewa się 2-procentowego wzrostu przychodów, do 2,84 mld zł, ale przy 22-procentowym spadku zysku netto, do 468 mln zł. Gorzej będzie też z rentownością TVN. Spółka ma zanotować 3-procentowy spadek przychodów, do 1,54 mld zł, i aż 73-procentowy spadek zysku netto, do 130 mln zł.

13% Taki jest potencjał wzrostu notowań Cyfrowego Polsatu...

11% ...a taki kursu TVN — uważa Dominik Niszcz z Raiffeisena.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Błasiński

Polecane