PFR podpisał umowę emisyjną obligacji z Grupą CCC

  • PAP
opublikowano: 10-09-2021, 11:44

Grupa CCC podpisała z funduszem inwestycyjnym z Grupy PFR umowę emisyjną dotyczącą objęcia obligacji. W jej ramach spółka CCC Shoes&Bags pozyska kwotę 360 mln zł - poinformował Polski Fundusz Rozwoju.

Jak wyjaśniono, pozwoli to na uzupełnienie struktury długoterminowego finansowania rozwoju Grupy CCC oraz zakończenie zmian własnościowych w spółce eobuwie.pl.

“Udzielenie finansowania Grupie CCC to wsparcie szybko rosnącej polskiej marki obuwniczej. To inwestycja w jej rozwój, w szczególności na poziomie bardzo innowacyjnej i dynamicznie rosnącej w skali międzynarodowej firmy eobuwie.pl” - powiedział, cytowany w komunikacie, prezes PFR Paweł Borys.

“Jestem przekonany, że spółka ta ma potencjał stania się polskim jednorożcem, który poprzez wykorzystanie najnowszych technologii skutecznie zdobędzie kolejne rynki zagraniczne” - dodał.

Paweł Borys, fot. Marek Wiśniewski
Paweł Borys, fot. Marek Wiśniewski

Jak podano w komunikacie, w ramach podpisanej umowy emisyjnej, PFR Inwestycje obejmie 360 obligacji o wartości nominalnej 1 mln zł w łącznej kwocie 360 mln zł. Grupa CCC uzyska dzięki temu dodatkowe źródło finansowania na okres siedmiu lat.

Dodano, że w związku z pozyskaniem obligacji, Grupa CCC planuje nie podwyższać kapitału zakładowego i w konsekwencji zrezygnować z zapowiadanej emisji warrantów subskrypcyjnych.

CCC SA jest jedną z największych europejskich spółek w segmencie obuwia. Grupa posiada ponad 80 platform e-commerce i prawie 1000 sklepów w 29 krajach pod markami CCC, eobuwie.pl, Modivo i DeeZee. Od maja 2021 r. spółka poprzez sieć sklepów HalfPrice rozwija sprzedaż również w segmencie off-price. CCC SA jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2004 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane