PGNiG szuka bez efektu

  • Piotr Nisztor
opublikowano: 19-05-2014, 00:00

Państwowy gigant gazowy od ponad półtora miesiąca nie może znaleźć szefa bezpieczeństwa.

Pod koniec marca władze PGNiG odwołały płk. Grzegorza Reszkę, byłego szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego, ze stanowiska szefa bezpieczeństwa spółki.

Powodem decyzji był artykuł w „Pulsie Biznesu”, w którym ujawniliśmy, że nie tylko nie posiada certyfikatu dostępu do informacji niejawnych, ale również nie wystąpił o to do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW). Mimo że od tego czasu minęło już ponad półtora miesiąca, w dalszym ciągu na stanowisku szefa bezpieczeństwa PGNiG jest wakat.

— Jesteśmy na etapie poszukiwania kandydata na stanowisko dyrektora departamentu bezpieczeństwa, spełniającego wszystkie wymogi formalne. Decyzja zapadnie niebawem — mówi „PB” Dorota Gajewska, rzecznik gazowwego giganta.

Miesiąc temu „PB” pisał, że wśród kandydatów wymieniani są gen. Marian Janicki, były szef BOR, i płk Jacek Mąka, były wiceszef ABW. Nieoficjalnie mówi się też o Marku Komorowskim, byłym dyrektorze Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, gen. Januszu Nosku, byłym szefie SKW, i płk. Pawle Białku, byłym wiceszefie ABW. Jednak czarnym koniem może okazać się Tomasz Ślesicki, były szef wywiadu skarbowego. Niedawno szefem bezpieczeństwa Orlenu został inny były szef tej służby — Piotr Perkins.

Nieoficjalnie mówi się, że na stanowisko może wrócić też płk Reszka, który pełni obecnie funkcję wiceszefa bezpieczeństwa PGNiG i faktycznie zajmuje się ochroną przedsiębiorstwa. Tym bardziej że 8 kwietnia złożył do ABW wniosek wraz z ankietą personalną o przyznanie certyfikatu dostępu do informacji niejawnych.

— Nie potwierdzam tej informacji — mówi Dorota Gajewska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Nisztor

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu