Piotr Dziedzic odwołany z funkcji wiceministra finansów, zastępcy szefa KAS

  • PAP
opublikowano: 16-12-2020, 14:24

Piotr Dziedzic został odwołany z funkcji wiceministra finansów, zastępcy szefa Krajowej Administracji Skarbowej - poinformowało w środę Ministerstwo Finansów. Dziedzic był też m.in. Pełnomocnikiem Rządu ds. Zwalczania Nieprawidłowości Finansowych na Szkodę Rzeczypospolitej Polskiej lub UE.

Piotr Dziedzic
Piotr Dziedzic
Rafal Siderski / Forum

"15 grudnia 2020 r. Piotr Dziedzic został odwołany z funkcji wiceministra finansów, zastępcy szefa KAS. Był Pełnomocnikiem Rządu do Spraw Zwalczania Nieprawidłowości Finansowych na Szkodę Rzeczypospolitej Polskiej lub Unii Europejskiej oraz Generalnym Inspektorem Informacji Finansowej" - poinformowało w środowym komunikacie Ministerstwo Finansów.

Dziedzic jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Jak podało MF, od 1997 r. był zatrudniony w resorcie finansów na stanowiskach związanych z kontrolą i zwalczaniem przestępczości. Był też przedstawicielem Ministerstwa Finansów w Międzyresortowym Zespole do Spraw Zagrożeń Terrorystycznych (Stałej Grupie Eksperckiej).

"W trakcie kariery zawodowej realizował zadania organów ochrony porządku konstytucyjnego RP, koncentrując się na ochronie bezpieczeństwa wewnętrznego państwa i obywateli" - czytamy.

Od stycznia 2016 r. był zastępcą dyrektora departamentu kontroli celnej, podatkowej i kontroli gier, gdzie następnie w lipcu 2016 r. awansowany na stanowisko dyrektora tego departamentu. Od marca 2017 r. do czerwca 2019 r. dyrektor departamentu zwalczania przestępczości ekonomicznej.

Dziedzic został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi oraz Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane