Po kontroli "skarbówki" firma z branży energetyczno-ciepłowniczej zapłaciła 33 mln zł podatku

  • PAP
opublikowano: 13-03-2023, 15:28
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Dzięki kontroli opolskich funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej jedna z firm z branży ciepłowniczo-energetycznej, u której stwierdzono nieprawidłowości w podatku CIT, wpłaciła do budżetu państwa 33 mln złotych - poinformowała Izba Skarbowa w Opolu.

Opolska KAS przeprowadziła kontrolę w firmie z branży ciepłowniczo-energetycznej dotyczącą rozliczenia podatku CIT za lata 2020-2021. W jej trakcie wykryto nieprawidłowości w deklaracjach podatkowych, gdzie wypłaconą dywidendę w wysokości 127 mln złotych na rzecz zagranicznego udziałowcy wykazano jako zwolnioną od opodatkowania.

Jak informuje Izba Skarbowa w Opolu, firma błędnie zinterpretowała przepisy ustawy o podatku CIT, a także umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania i jako płatnik nie potrąciła i nie wpłaciła do budżetu państwa należnego podatku od wypłaconej dywidendy.

"Spółka zgodziła się z wynikiem kontroli. W terminie 14 dni od daty wszczęcia kontroli celno-skarbowej złożyła korekty deklaracji i wpłaciła ponad 33 mln zł zaległego podatku CIT, z odsetkami za zwłokę" - napisała w komunikacie prasowym IS w Opolu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane