Podwyżka ratingu japońskich obligacji poprawiła nastroje na giełdzie w Tokio

opublikowano: 11-10-2007, 09:30

Na giełdach Azji wyraźna poprawa nastrojów. W Tokio Nikkei osiągnął największą wartość od 11 tygodni po podwyższeniu ratingu Japonii przez agencję Moody's.

Średnia Nikkei wzrosła w czwartek o 1,6 proc., a indeks Topix rósł na zamknięciu o 1,2 proc. Moody's Investors Service podwyższył rating japońskich obligacji uzasadniając to spodziewaną redukcją zadłużenia kraju przez nowy rząd premiera Yasuo Fukudy. Dużym popytem cieszyły się akcje armatorów, m.in. Kawasaki Kisen. To reakcja na rekomendację kupna dwóch z nich, jaką wydał Nomura. Akcje Inui Steamship i Shinwa Kaiun Kaisha drożały w czwartek o kilkanaście procent.

Na pozostałych rynkach regionu także dominował popyt. Główne indeksy giełd w Singapurze, Hongkongu i Szanghaju zyskały ponad 1 proc. W Seulu sesja zakończyła się 0,9 proc. zwyżką głównego indeksu.
MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Podwyżka ratingu japońskich obligacji poprawiła nastroje na giełdzie w Tokio