Polska aplikacja kulinarna zwyciężyła w Pekinie

  • Marta Bellon
opublikowano: 22-05-2014, 00:00

Cooklet, start-up z polski, w międzynarodowym konkursie pokonał m.in. Amerykanów i Chińczyków.

Wczoraj w Pekinie rozdano jedne z najbardziej prestiżowych nagród w branży kulinarnej — Gourmand Awards. Internetowa aplikacja kulinarna Cooklet zajęła 1. miejsce w kategorii Best Digital Cookbook [Najlepsza Cyfrowa Książka Kucharska — red.].

Cooklet to wrocławski start-up, stworzony w 2010 r. Dziś oferuje cały system aplikacji kulinarnych — od platformy internetowej po rozwiązania na urządzenia mobilne z systemami Android, iOS, Blackberry i Amazon Kindle. Skupia fanów kuchni, którym pozwala na zebranie wszystkich ulubionych przepisów w jednym miejscu. Umożliwia też dzielenie się opiniami na temat gotowania z innymi jego miłośnikami. W tegorocznej 19. edycji Gourmand Awards wzięło udział 187 krajów. Konkurs odbywa się równolegle z największymi na świecie targami książek kucharskich.

— Cieszymy się, że nasza inicjatywa, z którą wystartowaliśmy cztery lata temu zaczyna docierać do najdalszych zakątków świata. To dla nas ważna chwila nie tylko ze względu na prestiż i estymę, jaką cieszą się te nagrody w branży kulinarnej, ale również milowy krok w kierunku nawiązywania ściślejszej współpracy z wydawcami treści premium z całego świata — mówi Grzegorz Trubiłowicz, jeden z głównych autorów aplikacji i serwisu Cooklet.

Polacy mają już na swoim koncie kilka międzynarodowych sukcesów, m.in. nagrody w konkursie AppCircus Blackberry Jam 10 czy Samsung Smart App Challenge 2013 for Galaxy Note, w którym zajęli 3. miejsce w kategorii aplikacji na tablety.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu