Premier o finansowaniu fundacji Kwaśniewskiego - każdy obywatel może to ocenić sam

17-05-2007, 14:45

Premier Jarosław Kaczyński powiedział w  czwartek, że każdy może ocenić finansowanie fundacji b.prezydenta Aleksander Kwaśniewskiego przez ukraińskiego biznesmena Wiktora Pinczuka. Podkreślił, że o ile wie - nie nastąpiło tu złamanie prawa.

"Nie chcę w tej chwili oceniać działalności pana Kwaśniewskiego, jeśli chodzi o działalność finansowo-fundacyjną. Z punktu widzenia prawa - o ile mi wiadomo - nic takiego, co by było przedmiotem, czy też powinno być przedmiotem zainteresowania organów wymiaru sprawiedliwości nie nastąpiło. A cała reszta to już jest decyzja pana Kwaśniewskiego, z kim się wiązać" - podkreślił premier na konferencji prasowej w Suchowoli (woj. podlaskie).

"Z mojego punktu widzenia nie są to powiązania najlepsze, ale każdy decyduje w takich sprawach sam" - zaznaczył szef rządu.

Dodał, że sprawę każdy obywatel powinien ocenić sam.

"To jest sprawa pana Kwaśniewskiego, każdy wybiera takich partnerów, jakich uważa za właściwych i odwrotnie(...) To już społeczeństwo powinno ocenić" - mówił J.Kaczyński.

Portal informacyjny TVN24.pl podał w środę, że Wiktor Pinczuk, jeden z najbogatszych Europejczyków, potentat gazowy i naftowy oraz zięć byłego prezydenta Ukrainy Leonida Kuczmy, tylko w zeszłym roku przekazał fundacji Kwaśniewskiego "Amicus Europae" blisko milion złotych.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Premier o finansowaniu fundacji Kwaśniewskiego - każdy obywatel może to ocenić sam