Rynek nie dyskontuje możliwej poprawy wyników spółki z GPW? Kupuj

opublikowano: 16-05-2023, 12:17
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Kurs Relpolu, notowanego na GPW producenta przekaźników magnetycznych, wzrósł niemal o 6 proc. po publikacji aktualizacji rekomendacji od analityków DM BDM.

fot. ARC

W raporcie z 16 maja z godz. 8:55 Krzysztof Pado, analityk DM BDM, podniósł zalecenie z “trzymaj” do “kupuj”, a cenę docelową z 5,62 do 8,03 zł.

“Spółce w ostatnich miesiącach udało się ustabilizować sytuację po stronie produkcyjnej, mniej odczuwalna staje się presja po stronie kosztowej. Po stronie popytowej spółce trudniejsze otoczenie w przemyśle i budownictwie czy ucięcie sprzedaży do Rosji udaje się rekompensować przez dobrą koniunkturę w branży OZE czy wzrost popytu z kierunku azjatyckiego (Bliski Wschód)” - napisał w uzasadnieniu Krzysztof Pado.

Jak podkreśla, ryzykiem dla spółki jest ewentualne dalsze umocnienie złotego do euro, jednocześnie jednak firma dobrze pozycjonuje się w idei nearshoringu i transformacji energetycznej.

“Uważamy, że rynek nie dyskontuje w obecnej wycenie możliwej ścieżki poprawy wyników przez spółkę” - dodał Krzysztof Pado.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane