Czytasz dzięki

Sąd odroczył rozpoczęcie procesu apelacyjnego b. szefów Jukosu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 19-09-2005, 11:43

Moskiewski sąd w poniedziałek odroczył do wtorku rozpoczęcie procesu apelacyjnego Michaiła Chodorkowskiego i Płatona Lebiediewa, byłych szefów koncernu naftowego Jukos, skazanych w maju przez sąd pierwszej instancji na kary po 9 lat kolonii karnej za oszustwa podatkowe.

Moskiewski sąd w poniedziałek odroczył do wtorku rozpoczęcie procesu apelacyjnego Michaiła Chodorkowskiego i Płatona Lebiediewa, byłych szefów koncernu naftowego Jukos, skazanych w maju przez sąd pierwszej instancji na kary po 9 lat kolonii karnej za oszustwa podatkowe.

    Jako powód decyzji podano, że nie ma jasności, który z adwokatów Chodorkowskiego będzie go reprezentować przed sądem drugiej instancji.

    Sąd miał przystąpić do rozpatrywania skargi apelacyjnej byłych szefów Jukosu w minioną środę, jednak zmuszony był odroczyć rozpoczęcie procesu z powodu choroby obrońcy Chodorkowskiego - Gienricha Padwy.

    Padwa, który tydzień temu trafił do szpitala, oświadczył w poniedziałek, że za dwa-trzy dni będzie w stanie podjąć się obrony swojego klienta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane