Samsung potwierdził atak hakerski i wyciek poufnych danych

ARŻ
opublikowano: 07-03-2022, 16:38

Samsung potwierdził w poniedziałek, że doszło do włamania na jego serwery. Hakerzy mieli wykraść m.in. ważny kod źródłowy, który jest używany w urządzeniach z serii Galaxy.

Do ataku przyznała się grupa hakerska Lapsus$. Cyberprzestępcy twierdzą, że wykradli 190 GB danych z serwerów koreańskiego producenta. Miał się wśród nich znaleźć kod źródłowy używany do szyfrowania danych i obsługi funkcji biometrycznych w urządzeniach z serii Galaxy. Pozyskane w wyniku włamania pliki zostały udostępnione w sieci.

W poniedziałek Samsung przyznał w oświadczeniu, że padł ofiarą ataku hakerskiego. Południowokoreański gigant zapewnił, że nie doszło do wycieku danych klientów ani pracowników.

“Nie spodziewamy się długotrwałego wpływu ataku na naszą działalność. Wdrożyliśmy dodatkowe protokoły bezpieczeństwa, aby zapobiec takim incydentom w przyszłości” - stwierdzono.

Ta sama grupa hakerów w lutym zaatakowała czołowego światowego producenta kart graficznych, amerykańską firmę Nvidia. Wówczas doszło do wycieku danych uwierzytelniających pracowników i innych zastrzeżonych informacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane