Saxo Bank: Rynki akcji przecenią się o co najmniej 7 proc.

Jeszcze przed końcem tego kwartału dane makro z globalnej gospodarki zaczną zaskakiwać na minus, a to doprowadzi do cofnięcia globalnych indeksów cen akcji, zapowiada Saxo Bank.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Od początku roku skupiający wszystkie rynki akcji indeks MSCI World AC zyskał 5 proc., po tym jak 2017 r. zakończył 22-procentową zwyżką. Zdaniem Saxo Banku na rynkach widać pewne oznaki bańki, jednak jeszcze nie można powiedzieć, by wyceny były niebezpiecznie wysoko, zwłaszcza w porównaniu z hossą internetową. W najbliższych dniach instytucja spodziewa się dalszych zwyżek, napędzanych dobrymi wynikami spółek, jednak według niej za kilka tygodni rynki zapewne wejdą w korektę, wynika z raportu datowanego na czwartek.

„Nastroje inwestorów są tak wybujałe, że to może się skończyć tylko rozczarowaniem” – pisze w raporcie Peter Garnry, szef strategii rynku akcji w Saxo Banku.

Sygnałem do przeceny, która w przypadku MSCI World AC sięgnie co najmniej 7 proc., będzie według niego pogorszenie danych z globalnej gospodarki. To nie wygórowane wyceny, ale nadejście recesji, jest najpoważniejszym potencjalnym bodźcem do większej korekty, tłumaczy specjalista. Inne główne czynniki ryzyka to widmo wyższej inflacji oraz pomyłki w polityce USA lub Chin, dodaje Peter Garnry.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Saxo Bank: Rynki akcji przecenią się o co najmniej 7 proc.