Saxo Bank: Rynki akcji przecenią się o co najmniej 7 proc.

opublikowano: 19-01-2018, 13:38
aktualizacja: 19-01-2018, 13:44

Jeszcze przed końcem tego kwartału dane makro z globalnej gospodarki zaczną zaskakiwać na minus, a to doprowadzi do cofnięcia globalnych indeksów cen akcji, zapowiada Saxo Bank.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Od początku roku skupiający wszystkie rynki akcji indeks MSCI World AC zyskał 5 proc., po tym jak 2017 r. zakończył 22-procentową zwyżką. Zdaniem Saxo Banku na rynkach widać pewne oznaki bańki, jednak jeszcze nie można powiedzieć, by wyceny były niebezpiecznie wysoko, zwłaszcza w porównaniu z hossą internetową. W najbliższych dniach instytucja spodziewa się dalszych zwyżek, napędzanych dobrymi wynikami spółek, jednak według niej za kilka tygodni rynki zapewne wejdą w korektę, wynika z raportu datowanego na czwartek.

„Nastroje inwestorów są tak wybujałe, że to może się skończyć tylko rozczarowaniem” – pisze w raporcie Peter Garnry, szef strategii rynku akcji w Saxo Banku.

Sygnałem do przeceny, która w przypadku MSCI World AC sięgnie co najmniej 7 proc., będzie według niego pogorszenie danych z globalnej gospodarki. To nie wygórowane wyceny, ale nadejście recesji, jest najpoważniejszym potencjalnym bodźcem do większej korekty, tłumaczy specjalista. Inne główne czynniki ryzyka to widmo wyższej inflacji oraz pomyłki w polityce USA lub Chin, dodaje Peter Garnry.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy